MM Stoica a dezvăluit motivul eliminării lui Mihai Pintilii din Voluntari - FCSB

Voluntari - FCSB mihai pintilii MM Stoica Superliga Superliga Mihai Stoica, manager general FCSB / Foto: Agerpres
Data publicarii: Sambata 02 Martie 2024, 08:25
Data actualizarii: Sambata 02 Martie 2024, 08:24

FC Voluntari - FCSB s-a încheiat 1-2, în etapa #28 din sezonul regular al Superligii României.

În minutul 38 al confruntării, ”centralul” Sebastian Colțescu a fost chemat la marginea terenului, iar în urma unei discuții cu Mihai Pintilii, secundul lui Elias Charalambous de la FCSB, l-a eliminat pe oficialul roș-albaștrilor.

Mihai Stoica, managerul general FCSB, a scos în lumină faptul că Sebastian Colțescu a vrut doar să-l avertizeze pe Mihai Pintilii cu cartonașul galben, doar că în urma unei alte discuții, secundul a fost eliminat.

”Nu a fost nicio jignire din partea lui Pintilii. Pur şi simplu era tensiune. Colţescu a venit să vorbească cu Elias Charalambous, iar Pintilii a zis 'Bine, mă, am înţeles, lasă-l!'.

Galben, că 'De ce vorbeşti cu mine?', 'Vino încoace! Nu? Roşu!'.

În prelungiri, Sebastian Colţescu a avut impresia că Pintilii a ţipat la el, dar Pintilii a ţipat la Şut să îi transmită ceva lui Radaslavescu. Eduard Alexandru, delegatul LPF, a stat chiar lângă ei. Nu a fost nicio înjurătură, nicio jignire”, a spus Mihai Stoica, potrivit OrangeSport.

Comisia de Disciplină din cadrul Federației Române de Fotbal a emis vineri un comunicat în care a precizat că Mihai Pintilii va fi suspendat pentru două meciuri și amendat cu 320 de lei.

FC Voluntari - FCSB 1-2

FC Voluntari a fost superioară FCSB-ului în prima repriză. Andrei Dumiter a deschis scorul în minutul 16, doar că roș-albaștrii au revenit pe tabela de marcaj în partea secundă.

După ce a efectuat trei schimbări la pauză, FCSB a dat lovitura prin ”dubla” lui Florinel Coman, care a restabilit egalitatea în minutul 48 și a adus victoria șase minute mai târziu.