Viorel Moldovan, nemilos cu doi dintre jucătorii vicecampioanei FCSB: „Este incredibil!”

Viorel Moldovan FCSB Iulian Cristea Joyskim Dawa Superliga Viorel Moldovan
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Luni 22 Mai 2023, 14:53
Data actualizarii: Luni 22 Mai 2023, 14:57

FCSB a pierdut meciul decisiv cu Farul, scor 3-2, și va încheia și în acest sezon pe locul doi în clasamentul Superligii.

Două dintre golurile marcate de cei de la Farul Constanța au venit în urma unor gafe comise de cei de la FCSB, iar Viorel Moldovan i-a taxat dur pe fundașii vicecampioanei.

Iulian Cristea și Joyskim Dawa, „mitraliați” de Moldovan

„Lăsând la o parte golul, cum pleacă, dar greşeala lui Cristea…pasa la adversar, acea pasivitate, parcă e legat de picioare…e incredibil cât de uşor e depăşită apărarea FCSB-istă!

FCSB trebuie să îşi aducă doi fundaşi centrali sezonul viitor, altfel nu au cum. Dacă stau şi disec jocul lui Dawa, şi din prima prima repriză, să vezi ce carenţe are.

Cât de uşor poţi să îl aspiri din zona lui. Când trece inter, în zona mijlocaşului central, iese foarte mult în zonele laterale, deci e incredibil!”, a spus Viorel Moldovan, potrivit Primasport.

• Joonas Tamm a fost înlocuit de Elias Charalambous la pauza meciului cu Farul, locul său pe teren fiind preluat de Iulian Cristea.

Farul a învins-o pe FCSB în trei din cele patru meciuri jucate în acest sezon, cu 3-1 (acasă) şi 3-2 (în deplasare) în sezonul regulat, iar acum cu 3-2. FCSB s-a impus în play-off cu 2-1.

FCSB, care venea după trei victorii consecutive în play-off, are asigurat locul al doilea.