VIDEO Rămâne Elias Charalambous? Răspunsul lui Gigi Becali, după ce FCSB a pierdut titlul

Elias Charalambous FCSB Gigi Becali Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Luni 22 Mai 2023, 11:56
Data actualizarii: Luni 22 Mai 2023, 12:38

FCSB a ratat titlul de campioană, după ce a pierdut dramatic în fața Farului Constanța, scor 3-2.

Chiar dacă a prins, până acum, doar opt meciuri pe banca FCSB-ului, viitorul lui Elias Charalambous (42 de ani) a fost pus sub semnul întrebării, având în vedere că vicecampioana nu și-a îndeplinit obiectivul.

Becali a spus în mai multe rânduri că este mulțumit de antrenorul cipriot, pe care este dispus să-l păstreze la echipă, dar cu o singură condiție: omul de afaceri anunță tăieri masive de salarii la echipă, astfel că rămâne de văzut dacă Charalambous va fi dispus să accepte un salariu diminuat față de cel pe care-l are în prezent.

„Rămâne, dar să vedem în ce condiții. Eu acum fac tăieri. Și la academie, peste tot! Trebuie făcut tăieri, că după îngheață picioarele.

Dacă el vrea să rămână la un salariu mai mic, să i se micșoreze salariul și să aibă prime de obiectiv, rămâne. Cred că rămâne”, a spus Gigi Becali.

VIDEO - Gigi Becali, despre Elias Charalambous

VIDEO - Gigi Becali, după ce FCSB a pierdut titlul

Elias Charalambous: ”Îi felicit pe cei de la Farul”

Antrenorul de la FCSB și-a exprimat regretul că echipa sa a primit gol chiar înainte de pauză după ce Adrian Șut și Andrea Comapgno reușiseră să marcheze la Ovidiu.

"Am jucat multe mingi lungi, adversarul a fost mai bun. Nu am fost cei care trebuia să fim în cel mai important meci al sezonului. Pe de altă parte, dacă mă uit la ultimele meciuri ale echipei nu pot spune nimic rău despre jucători.

Am fost foarte aproape să luptăm până la ultima etapă, dar nu am arătat ce trebuia să arătăm azi. Farul a fost mai bună în repriza a doua, a meritat victoria. A fost important golul marcat de Farul înaintea pauzei - pentru noi a picat foarte prost. Îi felicit pe cei de la Farul și pe antrenor.

În repriza a doua n-am jucat bine - era cel mai important meci al nostru dar nu l-am abordat bine. Îmi pare rău pentru suporteri că au venit aici și am pierdut - vreau să le cer scuze", a declarat Elias Charalambous.