VIDEO | Sorescu lovește din nou! Execuție de zile mari a dinamovistului în meciul cu Academica

Dinamo Deian Sorescu Liga 1 Superliga
Data publicarii: Luni 02 August 2021, 22:36
Data actualizarii: Luni 02 August 2021, 22:48

Deian Sorescu este de neoprit!

Fotbalistul lui Dinamo s-a făcut din nou remarcat cu o execuție de vis în prelungirile primei reprize, în meciul dintre Dinamo și Academica Clinceni, din etapa a treia a Ligii 1.

În minutul 45+4, Deian Sorescu a primit un balon în marginea terenului, la 30 de metri de propria poartă și pleacă cu mingea la picior. În cursa spectaculoasă pe care a făcut-o a driblat doi adversari, apoi a pătruns în centru, de unde a șutat în forță de la aproximativ 25 de metri. Mingea a „zburat” spre poarta lui Păun, oprindu-se în plasă.

Acesta este cel de-al patrulea gol marcat de Sorescu sezonul acesta. Fotbalistul lui Dinamo și-a început periplul în noul sezon cu o triplă în meciul cu Voluntari din prima etapă, scor 3-2.

Deian Sorescu, dorit în Turcia

Marius Șumidică a anunțat că turcii sunt cu ochii cu jucătorul lui Dinamo. Potrivit spuselor antrenorului campioanei, șefii de la Kaisery și Gaziantep s-au interesat de jucătorul lui Dinamo.

După ce anunțase că vrea un milion de euro pe Sorescu. Prețul jucătorului s-a dublat după ce a marcat o „triplă” în primul meci din campionat, 3-2, cu Voluntari.

Potrivit informațiilor obținute de sport.ro, Dinamo vrea două milioane de euro pe Sorescu, însă turcii nu dau mai mult de 800 de mii! Mai multe detalii aici!