Val de ironii spre Florinel Coman: „A intrat excepțional. Mi-a plăcut, a avut atitudine”

FCSB Florinel Coman Superliga Superliga
Data publicarii: Marti 15 Noiembrie 2022, 23:53
Data actualizarii: Miercuri 16 Noiembrie 2022, 00:12

FCSB s-a impus cu 2-0 în fața lui FCU Craiova, în ultimul meci din campionat înainte de pauza specifică Mondialului din Qatar.

Interimarul grupării „roș-albastre”, Mihai Pintilii, l-a introdus pe căpitanul FCSB-ului, Florinel Coman, abia în minutul 89, iar asta a stârnit un val de ironii aduse la fotbalistul care, în urma cu ceva ani, era poreclit „Mbappe”.

Fostul internațional Basarab Panduru l-a luat peste picior pe Coman, evidențiind faptul că fotbalistul FCSB-ului a ajuns să fie rezerva utilizată în ultimele secunde de joc, punctând forma slabă din ultimul timp a jucătorului.

„A fost şi ceva care mi-a plăcut. Coman a intrat foarte bine, minutul 89, mi-a plăcut şi mie cum a intrat. Excepţional a intrat. Asta spun. Mi-a plăcut, a avut atitudine, totul, acolo, pe margine când a intrat. A fost excepţional. Minutul 89”, a spus Basarab Panduru, potrivit Orange Sport.

FCU Craiova - FCSB 0-2

FCSB a început în forță meciul cu FCU Craiova de pe Stadionul „Ion Oblemenco”. Octavian Popescu (4') a deschis scorul cu o bijuterie de gol, iar Joyskim Dawa (26') a majorat diferența.

În următorul meci, FCSB se va duela cu FC Botoșani pe 1 decembrie, ora 20:00, în timp ce FCU Craiova se va confrunta în derby-ul din Bănie, cu Universitatea Craiova, pe 3 dcembrie, ora 18:00.

FCSB, în perioada de mercato

Veniri - Boban Nikolov (28 ani / mijlocaș central / liber de contract), David Miculescu (21 ani / atacant / UTA Arad / 1.7 milioane de euro), Andrea Compagno (26 ani / atacant / FCU Craiova 1948 / 1.5 milioane de euro), Eduard Radaslavescu (18 ani / mijlocaș central / FCV Farul / 500.000 de euro), Radu Boboc (23 ani / fundaș dreapta / FCV Farul / 400.000 de euro), Joyskim Dawa (26 ani / fundaș central / FC Botoșani / 350.000 euro), Vadim Rață (29 ani / închizător / FC Voluntari / 300.000 de euro), Marco Dulca (23 ani / închizător / Chindia Târgoviște / 250.000 de euro), Bogdan Rusu (32 ani / atacant / CS Mioveni / 200.000 euro), Joonas Tamm (30 de ani / fundaș central / Vorskla Poltava / liber de contract), Rachid Bouhenna (30 ani / fundaș central / CFR Cluj / liber de contract)