Toni Petrea, pus pe glume după victoria lui FCSB: "Noi stăm foarte bine la capitolul maturitate!"

Toni Petrea FC Arges FCSB Liga 1 Superliga
Data publicarii: Luni 02 Mai 2022, 23:12
Data actualizarii: Luni 02 Mai 2022, 23:12

FCSB a câștigat fără probleme partida cu FC Argeș, scor 4-0, în runda a șaptea din play-off-ul Ligii 1.

Obligată să învingă pentru a rămâne aproape de CFR Cluj, FCSB nu a avut emoții în duelul cu FC Argeș și a marcat câte două goluri pe repriză. Florin Tănase și Darius Olaru au înscris în prima, iar Iulian Cristea și din nou Olaru au punctat în actul secund.

Toni Petrea, pus pe glume după victoria lui FCSB

La finalul partidei de pe Arena Națională, Toni Petrea a vorbit despre faza de la golul marcat de Darius Olaru în prima repriză, și-a felicitat elevii pentru că au înțeles importanța jocului și a prefațat partida cu Universitatea Craiova, de săptămâna viitoare.

"Și Coman își dorește să marcheze, a avut și el câteva situații, însă nu a reușit. Evoluția lui a fost bună. Ne-am propus să câștigăm acest meci. Nu conta scorul, doar un gol mai mult decât adversarul. Faptul că am marcat mai multe goluri nu poate decât să mă bucure. Toate mesajele mele transmise către ei în această săptămână s-au văzut, au înțeles ceea ce le-am transmis, iar pe teren au avut o evoluție foarte bună.

E un meci important cu Craiova, așa cum au fost toate de până acum. E o partidă dificilă, cu un adversar care vine din urmă, a câștigat pe linie în ultima perioadă. Sper să putem arăta la fel de bine ca în această seară și să câștigăm.

Nu putem să știm ce se va întâmpla cu Craiova. Cert e că suntem două echipe ofensive cărora le place să joace, să construiască. Vom vedea ce echipă va fi mai inspirată. Pentru publicul neutru cred că e o luptă frumoasă la titlu, deschisă, care nu a mai fost în ultima perioadă.

FCSB stă foarte bine la capitolul maturitate. Am glumit! Avem tinerețea, entuziasmul de partea noastră și încercăm să ajungem la un nivel de maturitate prin care să ne exprimăm cel mai bine în teren. Nu contează neapărat cine e cea mai în formă echipă, ci și starea de moment pentru că fotbalul e imprevizibil", a spus Toni Petrea, după meci.