FOTO Supărare mare printre arădeni! Suporterii lui UTA i-au băgat în ședință pe jucători lui Rednic după remiza cu Buzău

UTA Arad Baraj Superliga FC Buzau Superliga
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Duminica 28 Mai 2023, 16:54
Data actualizarii: Duminica 28 Mai 2023, 17:00

Gloria Buzău a terminat la egalitate cu UTA Arad, scor 0-0, duminică, pe teren propriu, în prima manşă a barajului pentru menţinerea/promovarea în Superliga.

După o primă repriză animată, în care cele două echipe au mai multe ocazii de a marca, jocul s-a schimbat în cea de-a doua repriză. După pauză, ambele echipe au avut dificultăți în a-și crea oportunități de gol.

Cei aproximativ 50 de suporteri arădeni, careu au fost prezenți pe stadionul din Buzău, s-au arătat extrem de dezamăgiți de rezultatul meciului, încheiat cu scorul de 0-0.

Jucătorii lui Rednic, apostrofați de fani

La finalul partidei, galeria arădeană i-a chemat pe jucătorii conduși de Mircea Rednic la gard, pentru a le cere socoteală pentru rezultatul slab. Cel care și-a asumat rolul de mediator între club și suporteri a fost Florin Iacob, portarul și căpitanul echipei.

Manşa secundă se va juca în data de 4 iunie, la Arad.

În celălalt baraj pentru Superligă se înfruntă Dinamo şi FC Argeş (prima manşă luni 29 mai, pe Arena Naţională).