Slovan Liberec Europa League FCSB Superliga Slovan Liberec s-a incurcat in campionatul Cehiei inaintea duelului din Europa League cu FCSB
Data publicarii: Luni 21 Septembrie 2020, 10:08
Data actualizarii: Luni 21 Septembrie 2020, 10:15

Meciul dintre Slovan Liberec si MFK Karvina din etapa a patra a campionatului Cehie s-a incheiat la egalitate, scor 1-1.

Acesta a fost ultimul meci al cehilor inainte de meciul cu FCSB din turul 3 preliminar Europa League. Adversara echipei patronate de Gigi Becali a deschis scorul abia in minutul 55 prin Jhon Mosquera. Oaspetii au reusit egalarea in minutul 91 prin Eduardo Santos, iar meciul s-a incheiat la egalitate.

Chiar daca FCSB a fost afectata puternic de COVID-19 si are 10 jucatori indisponibili, fotbalistii lui Toni Petrea au facut instructie cu FC Arges, iar echipa a castigat cu 3-0. Dennis Man este omul momentului si a reusit o tripla, ajungand la 5 goluri in acest sezon.

Meciul dintre FCSB si Slovan Liberec se va juca joi, de la ora 20:30, la Giurgiu. Castigatoarea dintre cele doua va juca in playoff-ul Europa League cu invingatoarea dintre Apoel si Zrinjski.