Site-ul Stelei: "Suporterii au alimentat cosmarul cu Ceahlaul"

Ceahlaul Steaua Superliga
Data publicarii: Duminica 21 Februarie 2010, 11:43
Data actualizarii: Duminica 21 Februarie 2010, 11:52

"Ceea ce trebuia sa fie o sarbatoare s-a transformat intr-un cosmar!" este concluzia trasa de Steaua pe site-ul oficial!

Pozitia oficiala a Stelei dupa rusinea cu Ceahlaul, scor 1-3,  este ca totul s-a 'terminat' din momentul in care meciul a fost intrerupt.

"Ros-albastrii s-au intors de la cabine montati pentru a castiga jocul si au dominat primul sfert de ora din cea de-a doua parte. Momentul cheie al meciului s-a petrecut in minutul 61, cand arbitrul Istvan Kovacs a oprit jocul pentru zece minute, dupa ce spectatorii prezenti pe stadion au aruncat, in repetate randuri, bulgari de zapada in directia jucatorilor oaspeti si a oficialilor partidei.

Ceea ce trebuia sa fie o sarbatoare la care au asistat aproximativ 10.000 de spectatori s-a transformat intr-un cosmar, alimentat si de comportamentul spectatorilor, care au aruncat bulgari de zapada pe teren, determinand oprirea partidei in minutul 61", a notat site-ul Stelei.