Sepsi - Chindia 0-0. Bergodi și Săndoi au dat-o ”la pace” la Sfântu Gheorghe

Sepsi Sf Gheorghe Chindia Targoviste Liga 1 Superliga
Data publicarii: Sambata 27 Noiembrie 2021, 16:35
Data actualizarii: Sambata 27 Noiembrie 2021, 17:58

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre Sepsi și Chindia pe www.sport.ro și facebook.com/sport.ro.

Sepsi OSK - Chindia Târgoviște s-au întâlnit la Sfântu Gheorghe pentru primul meci al zilei de sâmbătă din Liga 1. Meciul a fost unul echilibrat, însă ocaziile cele mai mari i-au aparținut lui Sepsi.

Minutul 90: Achahbar reia cu capul pe lângă poarta lui Ashkovski.

Minutul 81: Ashkovski șutează, din poziție ideală, dar trimite peste poartă/

Minutul 63: Mitrea execută o lovitură liberă, iar mingea trece peste transversală.

Minutul 24: Păun trimite cu capul, o minge centraă din corner spre poarta Chindiei, dar portarul Căbuz respinge.

Minutul 7: Celea execută o lovitură liberă îb brațele lui Niczuly.

15:00 A început meciul.

14:00 Echipele de start:

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Ispas - N. Păun, Eder Gonzales, M. Ștefănescu - Ashkovski, Chunchucov, Achahbar

Rezerve: Began, N. Tamas, Tincu, De Sousa, Fofana, Aganovic, Bărbuț, Golofca, Luckassen

Antrenor: Cristiano Bergodi

Chindia: Căbuz - Martac, Celea, P. Iacob, Roumpoulakou - Jipa, Dulca, Kocic, Popadiuc - D. Popa - Florea

Rezerve: D. Moldovan, Matiș, M. Șerban, Stoian, V. Stancu, Atănase, Ad. Ioniță, S. Suciu

Antrenor: Emil Săndoi

Covăsnenii se pregătesc să îi primească pe teren propriu pe cei de la Chindia Târgoviște în primul meci al zilei. Sepsi a ajuns la trei meciuri consecutive fără înfrângere și vine după victoria cu Academica Clinceni, 2-0, din ultima etapă.

De cealaltă parte, Chidia nu a mai reușit să câștige de două meciuri, iar în ultima etapă a remizat pe teren propriu cu Rapid, 2-2. Echipa lui Emil Săndoi se află pe locul al 10-lea în clasament cu 18 puncte obținute, în timp ce Sepsi se află cu o poziție mai jos, cu 17 puncte.

În cazul unei victorii, echipa din Sf. Gheorghe poate trece peste Chindia în clasamentul Ligii 1. În meciul tur, cele două echipe și-au împărțit punctele, duelul încheindu-se 1-1. Askovski a înscris pentru echipa pregătită de Leo Grozavu la vremea aceea, în timp ce Cherchez a egalat pentru Chindia.