S-au facut de ras! Dinamovistii lui Multescu au comis-o inca o data! Au condus cu 2-0 la pauza, dar CSM Ramnicu Valcea s-a distrat in repriza a doua:

Dinamo CSM Ramnicu Valcea Superliga
Data publicarii: Sambata 31 August 2013, 13:22
Data actualizarii: Sambata 31 August 2013, 13:29

► Mai sunt 5 minute si incepe meciul cu Ungaria! Intra AICI si hai in vestiarul nationalei sa vorbesti cu jucatorii! Ce le spui?

Dinamo nu merge deloc bine in inceputul de sezon. Cu doar 8 puncte acumulate in 6 meciuri si cu o infrangere dureroasa in fata Stelei, Gigi Multescu incearca din rasputeri sa redreseze echipa, mai ales ca beneficiaza de o pauza competitionala, prilejuita de meciurile echipei nationale.

Astfel, "cainii" au mers astazi la Ramnicu Valcea pentru un amical cu divizionara secunda, in dorinta de a isi continua pregatirea.

Multescu are, insa, toate motivele sa fie nemultumit de echipa sa, care a pierdut cu 3-2, dupa ce a condus cu 2-0 la pauza.

Dinamo a inceput tare meciul si a inscris prin Boubacar si Elton, dar pauza i-a scurtcircuitat pe jucatorii lui Gigi Multescu, care au cazut in repriza a doua.

CSM a intors scorul in minutele 73, 75 si 76, gratie  unor faze in care gazdele s-au distrat cu apararea adversa.

Pentru Dinamo a evoluat si George Tucudean, dar acesta a avut o prestatie stearsa.