Răducioiu a numit rivala FCSB-ului la titlu

Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Sambata 02 Septembrie 2023, 22:59
Data actualizarii: Sambata 02 Septembrie 2023, 23:12

Marele atacant al României de la CM 1994 știe ce formație din Liga 1 va fi o nucă tare pentru FCSB în cursa pentru titlu. Anul trecut aurul a fost cucerit de Farul.

• CFR Cluj a învins sâmbătă, în deplasare, scor 4-1, formaţia FC Voluntari, într-un meci contând pentru etapa a opta din Superligă.

Gazdele au deschis scorul prin Andrei Dumiter (27), dar CFR a intrat la pauză în avantaj, după golurile reuşite de Philip Otele (42) şi Karlo Muhar (45). Muhar a realizat dubla după pauză (59), iar bosniacul Luka Juricic (90+2) a închis tabela, marcând primul său gol pentru formaţia clujeană.

Răducioiu a scos în evidență felul în care Andrea Mandorlini a reușit să o transforme pe CFR. Chiar dacă ardelenii au rămas fără jucători esențiali din sezonul trecut, Ioan Varga, patronul trupei din Gruia, a reușit să-i aducă tehnicianului italian fotbaliști compatibili cu aspirațiile clubului.