VIDEO "Racheta" FCSB. Gigi Becali: "Mi-a plăcut, nu l-am văzut bine!"

Data publicarii: Marti 20 Februarie 2024, 13:27
Data actualizarii: Marti 20 Februarie 2024, 13:39

FCSB a remizat luni seara, scor 0-0 cu U Cluj, în deplasare, într-o partidă comtând pentru etapa a 26-a a Superligii.

Nana Antwi a debutat pentru FCSB luni seara, în remiza de la Cluj, U - FCSB 0-0. Fundașul dreapta ghanez a intrat la pauză în locul lui Vali Crețu, care primise un cartonaș galben de la centralul arădean Ovidiu Hațegan.

"Mi-a plăcut, nu l-am văzut bine"

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, a dat un răspuns scurt când a fost întrebat despre fotbalistul transferat în această iarnă. Antwi a avut mai multe incursiuni în atac și a dat siguranță defensivei.

• Gigi Becali / Foto: Gabriel Chirea (Sport.ro)

"Mi-a plăcut, nu l-am văzut bine, dar viteză a avut, stăpânire de sine a avut, se vede că are încredere în el. Nu a pierdut nicio minge, nu a avut cu cine, Luis Phelipe nu s-a înțeles bine cu el, încă mai am încredere și în Luis Phelipe", a declarat Gigi Becali, marți dimineață - VEZI VIDEO.

Iosif Rotariu, fostul mare mijlocaș al Stelei și al naționalei, a declarat luni seara că Nana Antwi e cel mai mare câștig al liderului după perioada de transferuri din iarnă.

Nana Antwi a intrat în minutul 46 al meciului cu U Cluj, când i-a luat locul lui Valentin Crețu, care încasase un cartonaș galben în prima repriză.

Cine e Nana Antwi, noul jucător de la FCSB

A făcut junioratul în țara natală, la Young Wise FC, iar în 2018 a sosit pentru prima dată în Armenia, la Lori Vanadzor.

În sezonul 2019/2020 a fost împrumutat în Franța, la echipa secundă a lui Lille, însă a revenit ulterior în Armenia, la Lori Vanadzor.

Din 2021 a evoluat la FC Urartu, formație la care a strâns 86 de meciuri și două goluri. Fundașul dreapta a marcat și în meciul retur cu Farul (2-3) din Conference League, cu un șut de la distanță.

Măsoară 1.80m, are 68kg și este cotat de Transfermarkt la 275.000 de euro.