Dan Petrescu AFC Champions League Coreea de Sud Jeonbuk Hyundai Motors pohang steelers Stranieri
Data publicarii: Marti 20 Februarie 2024, 13:54
Data actualizarii: Marti 20 Februarie 2024, 14:12
Jeonbuk Hyundai Motors a jucat marți în returul optimilor de finală ale Ligii Campionilor Asiei cu Pohang Steelers și o va întâlni în sferturi aproape sigur pe Ulsan Hyundai. Toate cele trei echipe sunt din Coreea de Sud.

FINAL Pohang Steelers - Jeonbuk Hyundai Motors 1-1 (Park Chan-yong '12 / Jeong Tae-wook '75) (în tur, 0-2)

Jeonbuk Hyundai Motors și Dan Petrescu se califică în sferturile de finală ale AFC Champions League după 2-0 și 1-1 cu Pohang Steelers, tot din Coreea de Sud.

Adversara din sferturi ar putea fi tot o echipă din Coreea de Sud, Ulsan Hyundai (3-0 în turul din optimi cu Ventforet Kofu din Japonia).

UPDATE Echipa aliniată de Dan Petrescu:

Pohang Steelers - Jeonbuk Hyundai Motors, derby-ul sud-coreean din optimile de finală ale AFC Champions League, se joacă de la ora 12:00 pe terenul adversarilor echipei antrenate de românul Dan Petrescu.

Este meciul retur, după ce în prima manșă elevii ”Bursucului” s-au impus pe teren propriu cu scorul de 2-0, goluri marcate de Hernandes Rodrigues (16) și Ahn Hyeon-beom (64).