FOTO Probleme pentru FCSB! S-a accidentat împotriva Farului și a fost imediat înlocuit

farul - fcsb Siyabonga Ngezana Superliga Superliga
Data publicarii: Duminica 31 Martie 2024, 22:29
Data actualizarii: Duminica 31 Martie 2024, 22:28

Farul - FCSB e LIVE TEXT - AICI.

Cele două echipe s-au întâlnit duminică seară la Ovidiu în a doua rundă din play-off-ul Superligii României. Ultimul meci dintre Farul și FCSB s-a terminat 1-1, în returul sezonului regular, pe Arena Națională.

În minutul 54 al meciului, Siyabonga Ngezana i-a pasat lui Ștefan Târnovanu din banda dreaptă, s-a trântit pe gazon și a acuzat o accidentare la glezna piciorului stâng.

Marcel Bîrsan, ”centralul” confruntării, a înaintat spre fundașul sud-american și a chemat echipajul medical aflat pe stadion, care i-a oferit primul ajutor fotbalistului.

Elias Charalambous l-a trimis, ulterior, la încălzire pe Joyskim Dawa, care l-a înlocuit în cele din urmă pe Siyabonga Ngezana patru minute mai târziu.

Farul Constanța - FCSB, înainte de meciul direct

În play-off-ul Superligii, Farul Constanța ocupă poziția a cincea cu 25 de puncte. În ultimul meci, echipa pregătită de Gică Hagi a câștigat în deplasare, pe terenul lui Rapid, scor 1-2.

De cealaltă parte, FCSB a început play-off-ul cu o victorie la Sepsi, câștigând în deplasare cu 2-1, clasându-se pe prima poziție, cu 35 de puncte.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă de 36 de ori, de 23 de ori s-au impus bucureştenii, de opt ori au câştigat dobrogenii, iar de alte cinci ori au remizat.