Marius Sumudica FCU Craiova Superliga Superliga Marius Sumudica
Data publicarii: Duminica 31 Martie 2024, 22:18
Data actualizarii: Duminica 31 Martie 2024, 22:17

Antrenorul este liber de contract din martie 2024.

Marius Șumudică s-a despărțit la începutul lunii de Gaziantep FK, după șase luni petrecute la cârma turcilor, 28 de apariții pe banca tehnică și o medie de 1.32 puncte pe meci.

Marius Șumudică, chemat de urgență la un club din Liga 1!

Conform Fanatik, Marius Șumudică a fost ofertat de urgență la FCU Craiova. Adrian Mititelu, patronul clubului, l-ar fi sunat pe tehnician imediat după FCU Craiova - Oțelul Galați.

Oltenii au pierdut pe ”Ion Oblemenco” înfruntarea cu moldovenii, scor 1-2, fapt care l-a determinat pe Adrian Mititelu să-și țină elevii într-o ședință de peste 40 de minute.

La FCU Craiova se află în clipa de față pe banca tehncă Nicolo Napoli, adus de Mititelu pentru a 10-a oară la echipă, după ce l-a dat afară pe Giovanni Costantino.

FCU Craiova - Oțelul Galați 1-2

Juri Cisotti a deschis scorul în minutul 17, din pasa lui Ștefan Bodișteanu, dar Juan Bauza a restabilit egalitatea pe finalul primei părți, în minutul 39, în urma assist-ului provenit de la Dragoș Albu.

Totuși, Oțelul Galați a dat lovitura pe final. Juri Cisotti a realizat ”dubla” în minutul 51 și a adus toate cele trei puncte formației dirijate de Dorinel Munteanu.