Mihai Teja FCSB FCSB fcsb voluntari Mihai Stoica Superliga Primul moment de rabufnire al lui Teja? Ce s-a intamplat cu doar cateva minute inainte de pauza meciului cu Voluntari: "Spune-le tu, ca tu i-ai adus!"
Data publicarii: Luni 04 Martie 2019, 07:47
Data actualizarii: Luni 04 Martie 2019, 07:53

FCSB a incheiat sezonul regulat cu o remiza, 2-2 cu Voluntari. Echipa lui Teja a terminat la egalitate cu ultimele trei clasate in 2019.

Rezultatele din ultima perioada au creat o stare de tensiune si de nervozitate care s-ar fi resimtit si la nivelul bancii tehnice. Un astfel de moment s-ar fi petrecut la meciul cu Voluntari, chiar inainte de pauza.

In minutul 41, Adrian Stoian a fost trimis in teren in locul lui Pintilii care se accidentase. Evolutia slaba a mijlocasului venit din Italia, precum si cea a lui Florentin Matei, l-au scos din minti pe Teja. Potrivit Fanatik, Teja s-ar fi rastit la Mihai Stoica si i-ar fi spus acestuia sa tipe la ce doi jucatori pentru ca sunt "creatia" sa la echipa. "Spune-le tu, ca tu i-ai adus!", i-ar fi transmis Teja directorului sportiv.

Conform sursei citate, Mihai Stoica a fost extrem de surprins de reactia antrenorului, insa a ales sa nu reactioneze pe moment. Cei doi au discutat la vestiare, la pauza, iar spiritele s-au calmat in repriza a doua.