POLI IASI - CFR CLUJ | O noua intrare salbatica in Liga I, la 24 de ore de la atacul lui Viera la Ianis Hagi! Culio putea sa ii provoace o accidentare grava adversarului

Autor: Sport.ro
Sambata 23 Februarie 2019, 20:22

Emmanuel Culio, de la CFR Cluj, a fost eliminat in minutul 17 al meciului Poli Iasi - CFR Cluj. El a vazut doua galbene intr-un timp foarte scurt, ultimul dupa un atac deosebit de dur chiar sub ochii arbitrului.

Instaleaza aplicatia SPORT.RO pentru Android si iOS. Ai stirile momentului si livescore din toate campionatele!

Toata Romania vede Romania in direct la PRO TV! Sambata, 23 martie, 19:00, Suedia - Romania! Marti, 26 martie, 21:45, Romania - Feroe!

Emmanuel Culio a luat doua galbene in doar cateva minute la Iasi. Ultimul cartonas a fost pentru o intrare cu ambele picioare pe tibia adversarului, care a avut mare noroc si a scapat fara o accidentare grava. Arbitrul il putea elimina direct pe argentinianul CFR-ului.

Jucatorii oaspeti au protestat vehement la eliminarea lui Culio, dar reluarile au aratat ca argentinianul a intrat foarte urat si arbitrul a avut dreptate sa il elimine.