CFR Cluj Liga I Poli Iasi Superliga POLI IASI 0-1 CFR CLUJ | GOOOL CFR! INCREDIBIL! Dupa 70 de minute in inferioritate, clujenii dau lovitura in minutul 90+3. Tucudean intrase de 3 minute!
Data publicarii: Sambata 23 Februarie 2019, 21:45
Data actualizarii: Sambata 23 Februarie 2019, 21:58

Poli Iasi 0-1 CFR Cluj

-FINAL-

Min 93. GOOOOOL CFR CLUJ!!! Tucudean da golul victoriei la 3 minute dupa ce este introdus pe teren!!!

• POLI IASI - CFR CLUJ LIVE 20:00 | Liderul cauta prima victorie din 2019, dar trece printr-o perioada grea! Terenul e acoperit de zapada. ECHIPELE

Min 87. Al doilea penalty cerut de gazde in 12 minute, dupa un presupus hent al unui jucator de la CFR. Arbitrul a lasat jocul sa continue, apoi a fluierat un fault in atac

Min 85. O noua sansa a gazdelor, dar Arlauskis retine sutul lui Sanoh. Faza prelungita in careul CFR-ului

Min 78. Iasiul incepe sa preseze, ARlauskis retine o minge deviata de Bordeianu

Min 75. Poli Iasi cere penalty la o cadere in careu a lui Patrick Petre, dar arbitrul lasa jocul liber. Publicul fluiera si striga "hotii"

-PAUZA-

Min 18. CFR Cluj ramane in 10! Culio vede al doilea galben si este eliminat

Echipele de start pentru Poli Iasi – CFR Cluj

Poli Iasi: Peralta – Rus, Gardos, Frasinescu, Sin – Mihalache, Cioinac – Platini, Petre, Zaharia – Garros

Rezerve: Rusu, Pantiru, Bosoi, Sanoh, Mihaescu, Burlacu, Nascimento

CFR Cluj: Arlauskis – Manea, Lang, Muresan, Camora – Djokovic, Bordeianu, Culio – Deac, Costache, Paun

Rezerve: Fernandez, Peteleu, Hoban, Moutinho, Petrila, Ionita, Ţucudean

CFR, fara victorie in 2019

CFR Cluj, liderul clasamentului Ligii I, nu are nicio victorie in 2019. Ardelenii si-au schimbat antrenorul in aceasta saptamana, iar pe banca la Iasi va sta Alin Minteuan. Toni Conceicao a fost demis.

Etapa trecuta, CFR Cluj a facut 1-1 cu Astra, in timp ce Poli Iasi a invins-o cu 1-0 pe Viitorul.