OUT de la FCSB! Anunțul lui Gigi Becali

FCSB Gigi Becali Luis Phelipe Superliga Superliga Gigi Becali, patron FCSB / Foto: Captură PRO TV
Data publicarii: Joi 29 Februarie 2024, 23:21
Data actualizarii: Joi 29 Februarie 2024, 23:23

FCSB a învins-o pe FC Voluntari cu 2-1, în etapa cu numărul 28 din sezonul regulat al Superligii României.

Gruparea roș-albastră a plecat de pe stadionul ”Anghel Iordănescu” cu toate cele trei puncte și și-a asigurat în campionat o diferență de 10 puncte față de ocupanta locului secund, Rapid București.

După meci, Gigi Becali a avut o intervenție în direct la TV unde a subliniat faptul că nu prea mai are răbdare cu Luis Phelipe și că anul acesta nu se va mai baza pe serviciile jucătorului adus în perioada de mercato din iarnă.

Luis Phelipe a fost titular cu FC Voluntari, doar că la pauză a fost schimbat cu David Miculescu.

”Au fost trei schimbări cu jucători care n-au contat. Dacă ai trei jucători într-o echipă care nu contează, te bate Voluntari. Să zicem că mai am răbdare cu Luis Phelipe, dar puțină. Dar parcă nu mai e jucătorul ala, nu mai poate dribla pe nimeni, pase la adversar, așa nu merge.

Anul ăsta nu ne mai punem baza în el, nu mai avem timp”, a spus Gigi Becali la televiziunea PrimaSport.

Echipele de start

• FC Voluntari: Fernandez - Miranda, Turda, Matricardi, Cernat - Rață, Crepulja - Dumiter, Popescu, Andrei - Nemec
  • FCSB: Târnovanu - Crețu, Ngezana, Dawa, Radunovic - Luis Phelipe, Șut, Lixandru - Băluță, Popescu, Coman

FC Voluntari - FCSB 1-2

FC Voluntari a fost superioară FCSB-ului în prima repriză. Andrei Dumiter a deschis scorul în minutul 16, doar că roș-albaștrii au revenit pe tabela de marcaj în partea secundă.

După ce a efectuat trei schimbări la pauză, gruparea roș-albastră a dat lovitura prin ”dubla” lui Florinel Coman, care a restabilit egalitatea în minutul 48 și a adus victoria șase minute mai târziu.