Onicas: "Sper sa se refaca gazonul, ne afecteaza foarte mult jocul!"

Dinamo Mihai Onicas Steaua Superliga
Data publicarii: Miercuri 02 Septembrie 2009, 15:22
Data actualizarii: Miercuri 02 Septembrie 2009, 15:31

Mijlocasul central al Steaua, Mihai Onicas, a declarat, miercuri, ca a fost foarte afectat de infrangerea de pe teren propriu impotriva lui Dinamo, scor 0-1, in etapa a V-a a Ligii I.

Onicas: "Fenerbahce este cel mai greu adversar pentru Steaua!"

"M-a afectat foarte mult esecul cu Dinamo. Tin la astfel de meciuri foarte mult. Imi pare si mai rau ca am avut si ocazia aceea sa inscriu. Daca marcam, cred ca am fi invins categoric.

Speram sa se refaca gazonul. Ne afecteaza foarte mult evolutia. Ne-a incomodat si la derbi si la celelalte meciuri. Nu intotdeauana am putut sa ne facem jocul nostru obisnuit de pase, am avut de suferit. Nu este totusi o scuza ca am pierdut", a spus el.

Mijlocasul stelist a precizat ca nu s-a simtit obosit la partida cu Dinamo dar nici nu s-a suparat pe antrenorul Cristiano Bergodi care l-a inlocuit la pauza.

"Nu am fost obosit in meciul cu Dinamo. Domnul Bergodi a ales sa ma schimbe la pauza, dar nu sunt suparat deloc", a explicat Onicas.

Mihai Onicas considera ca Fenerbahce este cel mai greu adversar pentru Steaua in grupa H a Ligii Europa. Din aceeasi grupa cu Steaua mai fac parte olandezii de la Twente Enschede si moldovenii de la Serif Tiraspol.