"Omul numărul unu al FCSB-ului". Fotbalistul care l-a impresionat pe Viorel Moldovan în debutul anului

Viorel Moldovan FCSB Malcom Edjouma Superliga
Data publicarii: Luni 20 Februarie 2023, 23:12
Data actualizarii: Luni 20 Februarie 2023, 23:25

FCSB a încheiat la egalitate derby-ul cu Universitatea Craiova, scor 1-1, în etapa a 26-a din Superliga României.

Vicecampioana României a fost la câteva secunde de a obține o victorie importantă, fiind egalată în minutele de prelungire de olteni.

Pentru FCSB a marcat Malcom Edjouma, cel care a adus victoriile cu CFR Cluj și FC Voluntari în precendetele etape.

Jucătorii de la FCSB care l-au impresionat pe Malcom Edjouma

"FCSB a început extraordinar jocul. După cum au început jocul, credeam că vor mai profita de această bulversare a Craiovei. Să începi cu avantaj de 1-0 deja... în secunda 22 putea să fie 1-0!

A fost acel corner, Edjouma iarăşi e omul providenţial pentru FCSB, apare la finalizare. La un moment dat, mă gândeam că azi voi spune 'Edjouma, nouă puncte pentru FCSB, în ultimele trei jocuri'.

Şi Coman, în a doua repriză... o bună dinamică, meciul nu pot să zic că a fost intens, dar FCSB, după gol, putea să pună mai mare presiune, pentru că clar că cei de la Craiova au acuzat acel gol primit.

Puteau să profite de acel moment. Mi-a plăcut Şut la mijlocul terenului, mi-a plăcut Edjouma, cum spuneam, în momentul de faţă, omul numărul unu al FCSB-ului.

Mi-a plăcut Coman, care a încercat foarte multe, s-a zbătut, a făcut efort, a avut iniţiativă, a pasat foarte bine la acea eliminare, să zicem, a fundaşului craiovean", a declarat Viorel Moldovan la Orange Sport.