Ilie Dumitrescu farul farul - fcsb Florinel Coman Superliga
Data publicarii: Duminica 21 Mai 2023, 22:07
Data actualizarii: Luni 22 Mai 2023, 12:45

Farul - FCSB, meci cu nenumărate faze spectaculose. Partida a fost condusă de la centru de Radu Petrescu.

FCSB a intrat la pauză cu un avans fragil, 2-1, dar cu speranțe mari pentru titlu. Vicecampionii au început perfect meciul de la Ovidiu, au presat și i-au surprins pe constănțeni. În consecință, golurile marcate de Adrian Șut și  Andrea Compagno au venit firesc, în contextul în care Florinel Coman a impulsionat non-stop atacul celor de la FCSB.

Farul - FCSB | Numărul 1 de la FCSB

Replica a venit rapid din partea gazdelor, iar Mateus a marcat după o eroare comisă de Ștefan Târnovanu, portarul care l-a lăsat pe bancă pe Andrei Vlad.

La pauză, Ilie Dumitrescu, analist TV, l-a remarcat pe Florinel Coman.

'FCSB a forțat-o pe Farul să joace în benzi. 29 de minute Farul a fost blocată în duelurile unu contra unu. Mi-a plăcut foarte mult cum Coman a gestionat toate fazele. E un lider incontestabil", a declarat Ilie Dumitrescu, la Digi Sport, în pauza meciului Farul - FCSB, contând pentru etapa a noua din play-off-ul Superligii.