FC Arges 1-1 CS Otopeni! (Nastasie '20 / L. Ganea '56)

CS Otopeni FC Arges Superliga
Data publicarii: Duminica 12 Aprilie 2009, 17:04
Data actualizarii: Duminica 12 Aprilie 2009, 19:03

FC Arges a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0) cu CS Otopeni, in etapa a XXIV-a a ligii I.

Pentru FC Arges a marcat Nastasie '20, in timp ce pentru CS Otopeni a inscris L. Ganea '56.

FC Arges a deschis scorul in minutul 20, cand Cosmin Nastasie a marcat dupa o centrare de la Cristian Tanase.

Liviu Ganea a adus egalarea pentru CS Otopeni, in minutul 56, cand a mercat de la circa 6 metri, dupa o centrare de pe stanga a lui Cristian Constantin.

F.C. Arges: 1.Bosneag - 2. M. Stan, 5. Balasa, 3. Lacusta, 23. Poienaru - 11. Nastasie (7 Doman '62), 24. V. Stan, 10. Tames, 9. Cr. Tanase - 13. Dulcea (20. Iordache '77), 21. Voiculet (30 Kamara '73). Antrenor: Ionut Badea
CS Otopeni: 12. Cr. Munteanu - 55. Diego, 20. Vitinha, 34. Rada, 24. Dumitrescu (5. Ivan '70) - 28. Menassel (6. Panait '73), 8. Parvu, 18. Lazic, 16. Caramarin - 11. Cr. Constantin (14. V. Negru '84), 19. Liviu Ganea. Antrenor: Liviu Ciobotariu.
Cartonase galbene: Balasa '52, M. Stan '67 / L. Ganea '10, Vitinha '80, Panait '80, Cr. Constantin '84
Arbitri: Laurentiu Dansa (central) - Catalin Savu, Liviu Ciubotariu (asistenti) - Gabriel Calin Mocean (rezerva)
Observatori: Laszlo Sajtos, Ion Turculeanu.