Moment impresionant! Dragoș Iancu a revenit pe gazon după accidentarea groaznică suferită în urmă cu șase luni. Le-a mulțumit și celor de la FCSB

dragos iancu Hermannstadt Superliga Dragoș Iancu
Data publicarii: Duminica 17 Martie 2024, 20:33
Data actualizarii: Duminica 17 Martie 2024, 20:53

Dragoș Iancu și-a făcut reapariția pe gazon după șase luni de pauză.

Sibienii au avut un final remarcabil de primă repriză, înscriind cele trei goluri într-un interval de opt minute, prin Ionuţ Stoica (38), Raul Opruţ (41) şi Cristian Neguţ (45).

La gazde a revenit în acest meci mijlocaşul Dragoş Iancu, intrat pe teren în min. 85, după ce a suferit o fractură la picior în data de 24 septembrie, într-un meci Petrolul - FC Hermannstadt.

Dragoș Iancu a revenit pe teren

Accidentat de Valentin Țicu în Petrolul - Hermannstadt, în urmă cu șase luni, Dragoș Iancu, fotbalistul sibienilor, a revenit pe gazon în partida câștigată de echipa lui Marius Măldărășanu, scor 3-0 cu Dinamo. Meciul a făcut parte din prima etapă a play-out-ului Superligii României.

”Vreau să le mulțumesc tuturor, echipei, staff-ului și nu în ultimul rând celor de la FCSB, care m-au tratat și s-au comportat cu mine ca și cum aș fi fost unul de-ai lor. Am simțit bucurie, după atât timp, aproape șase luni… Suporterii m-au primit cu aplauze. N-am știut că voi juca. Mister mi-a făcut o surpriză.

Am făcut un meci foarte bun, ne-au intrat și golurile. Obiectivul e câștigarea Cupei României și a play-out-ului", a declarat Dragoș Iancu, la finalul jocului.