FC U Craiova - UTA 1-1. Arădenii au egalat în prelungirile partidei

FC U Craiova Ionut Badea Liga 1 Nicolo Napoli UTA Arad Superliga
Data publicarii: Vineri 18 Februarie 2022, 19:17
Data actualizarii: Vineri 18 Februarie 2022, 19:27

FCU Craiova și UTA Arad au remizat, scor 1-1. Compagno a deschis scorul, iar Ongaro a reușit să stabilească egalitatea în prelungirile partidei.

În urma acestui rezultat, FCU Craiova a ajuns pe locul 12, cu 27 de puncte, la egalitate cu CS Mioveni, dar cu un meci în plus. De partea cealaltă, UTA a urcat pe locul nouă, cu 34 de puncte.

FCU Craiova - UTA Arad 1-1

Minutul 90+4: Final de meci!

Minutul 90+1: GOOOL UTA Arad! Ongaro restabilește egalitatea cu un șut puternic din interiorul careului.

Minutul 56: GOOOL FCU Craiova! Compagno deschide scorul după ce a reluat cu capul o minge centrată din corner.

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45+1: Pauză!

Minutul 45: Ocazie pentru FCU Craiova! Bauza driblează doi adversari la marginea careului și încearcă un șut puternic, dar mingea trece peste poarta lui Iacob.

Minutul 16: Ocazie pentru UTA! Dangubic șutează pe jos, din interiorul careului, dar nu nimerește poarta oltenilor.

Minutul 1: Fluier de start!

• FCU Craiova: Popa - Negru, Kovacic, Diallo, Bușu - Baeten, Asamoah, van Durmen, Bauza - Compagno, Bălan
  • Rezerve: Mogoșanu, Paramatti, Albu, Pop, Marquet, Ondaan, Sidibe, Blidar, Albu
  • UTA Arad: Iacob - Vukcevic, Baravykas, Benga, Medimorec - Batha, Isac - Ubbink, Miculescu, Otele - Dangubic
  • Rezerve: Balauru, Dima, Patlagica, Vorobjovas, Hrezdac, Mericioiu, Ongaro, Laukzemis

”Șifonată” după ce în ultima rundă a pierdut cu 0-2 derby-ul Craiovei cu CS Universitatea, FC U (locul 13, cu 26 de puncte) o întâlnește astăzi, de la ora 17:30, pe UTA (locul 10, cu 33 de puncte).

Arădenii vin și ei după o prestație neconvingătoare în etapă precedentă, un 0-0 acasă cu Dinamo, deși UTA a avut doi oameni în plus!

La gazde, antrenorul Nicolo Napoli nu va putea conta pe Huyghebaert, suspendat, în timp ce Ionuț Badea nu îl va putea folosi la UTA pe Shlyakov, de asemenea suspendat.