Marius Măldărășanu, reverență în fața lui Dinamo după victoria lui FC Hermannstadt: ”Asta m-a impresionat”

FC Hermannstadt - Dinamo Marius Maldarasanu Superliga Superliga Marius Măldărășanu / Hermannstadt
Data publicarii: Duminica 17 Martie 2024, 20:59
Data actualizarii: Duminica 17 Martie 2024, 20:58

FC Hermannstadt - Dinamo s-a încheiat 3-0.

Sibienii au primit vizita ”câinilor” în prima etapă a play-out-ului Superligii României. La capătul celor 90 de minute, FC Hermannstadt a obținut toate cele trei puncte.

După meci, Marius Măldărășanu a precizat că a rămas impresionat de galeria lui Dinamo. De asemenea, antrenorul celor de la FC Hermannstadt a ținut să-și felicite jucătorii pentru reușita de pe propria arenă din play-out.

”Am stat sus, am încercat să-i surprindem ca agresivitate. Am avut șansă. Din punct de vedere defensiv, foarte bine cu apărătorii în spate. Ei sunt periculoși pe contraatac și nu au contat.

O primă repriză bună, o a doua gestionată cum trebuie. 3-0. Începem play-out-ul cum trebuie. Felicit băieții. M-a impresionat galeria lui Dinamo”, a spus Marius Măldărășanu.

În urma victoriei, FC Hermannstadt urcă pe locul opt cu 23 de puncte, în timp ce Dinamo rămâne pe poziția a 14-a cu 15 puncte obținute până în clipa de față.

FC Hermannstadt - Dinamo 3-0

După un gol anulat în minutul 14, Ianis Stoica a punctat în cele din urmă pe tabela de marcaj în prima parte, în minutul 38 al partidei de pe Stadionul Municipal.

Tot în prima parte, FC Hermannstadt a rezolvat meciul. Raul Opruț a majorat diferența în minutul 41, iar Cristi Neguț a înghețat tabela de marcaj la 3-0 în minutul 45+1.