FC Hermannstadt - Dinamo Florin Prunea Superliga Superliga Florin Prunea
Data publicarii: Luni 18 Martie 2024, 18:15
Data actualizarii: Luni 18 Martie 2024, 18:14

FC Hermannstadt - Dinamo s-a încheiat 3-0.

Sibienii au primit vizita ”câinilor” în prima etapă a play-out-ului Superligii României. La capătul celor 90 de minute, FC Hermannstadt a obținut toate cele trei puncte.

Florin Prunea, fost internațional român, remarcat absențele lui Dinamo, Gnahore și Politic, și susține că echipa din Ștefan cel Mare a avut extrem de mari probleme la Sibiu în prima etapă a play-out-ului.

• De asemenea, Prunea a precizat că niciun jucător nu a fost pe măsura așteptărilor

”Nu am crezut că absența lui Gnahore și Politic pot să deregleze în halul ăsta problemele. Păi pe benzi a fost o diferență extrem de mare. Incredibil.

Nu găsești unul care a jucat bine. Prea mare diferența între ce s-a întâmplat în meciurile trecute și prima repriză de astăzi (n.r. de duminică)”, a spus Florin Prunea, potrivit DigiSport.

FC Hermannstadt - Dinamo 3-0

După un gol anulat în minutul 14, Ianis Stoica a punctat în cele din urmă pe tabela de marcaj în prima parte, în minutul 38 al partidei de pe Stadionul Municipal.

Tot în prima parte, FC Hermannstadt a rezolvat meciul. Raul Opruț a majorat diferența în minutul 41, iar Cristi Neguț a înghețat tabela de marcaj la 3-0 în minutul 45+1.