Marius Croitoru, pus la zis de Basarab Panduru: "Te trezești că nu face mai nimic"

Basarab Panduru FC Arges Marius Croitoru Superliga
Data publicarii: Duminica 19 Februarie 2023, 19:51
Data actualizarii: Duminica 19 Februarie 2023, 20:06

FC Argeș a bifat un nou insucces în campionat, iar echipa a ajuns pe locul 13 în Superliga României.

După 11 meciuri de când a devenit antrenorul principal la FC Argeș, Marius Croitoru nu a reușit să obțină decât o victorie până acum, iar formația din Trivale încearcă să evite clasarea pe locurile de baraj pentru retrogradare.

Basarab Panduru a remarcat care ar fi diferența din perioada în care se afla la FC Botoșani și cea din prezent, când echipa pe care o antrenează nu obține rezultatele așteptate.

"Croitoru nu că nu schimbă faţa Argeşului cu CFR, nu schimbă faţa Argeşului deloc de când vine. Îl schimbi pe Prepeliţă, ai impresia că aduci un antrenor care poate să facă mai mult decât Prepeliţă şi te trezeşti că nu face mai nimic.

Mi se pare că al 11-lea meci, iar el are o singură victorie. E foarte puţin. Multe egaluri, cred că are patru înfrângeri, şase egaluri şi o victorie.

Părea că făcea ceva la Craiova la un moment dat, îţi plăcea Craiova cu Croitoru.

După aia pleacă de acolo, vine aici, nici aici nu face, nu ştiu, nu e uşor, e puţin complicat, dar la el la Botoşani face treabă şi face treabă bună, dar face din altă poziţie, de manager general.

Aduce ce jucători vrea, îi caută, face ce vrea cu ei. Pleacă în altă parte, nu mai face asta, nu mai are putere, vin jucători pe care nu îi vrei, probabil", a declarat Basarab Panduru la Orange Sport.

CFR Cluj - FC Argeș s-a încheiat 3-1

CFR Cluj a învins-o pe FC Argeş cu scorul de 3-1, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 26-a a Superligii.

Campioana a deschis scorul după doar 92 de secunde, prin Ciprian Deac. Gazdele şi-au majorat diferenţa prin Rangelo Janga (minutul 25).

FC Argeş a revenit în meci după autogolul croatului Denis Kolinger (minutul 61), la centrarea conaţionalului Antonio Jakolis. Kosovarul Ermal Krasniqi, introdus pe teren în minutul 76, a închis tabela, parafând victoria clujenilor cu un şut din afara careului (minutul 90+4).

CFR Cluj venea după trei înfrângeri consecutive, dintre care două în campionat (cu FCSB şi Universitatea Craiova) şi una în Europa Conference League (cu Lazio). FC Argeş a ajuns la zece partide consecutive fără victorie în campionat, şase egaluri şi patru eşecuri.