Data publicarii: Sambata 06 August 2022, 23:31
Data actualizarii: Sambata 06 August 2022, 23:33

Rapid și FC Argeș s-au întâlnit în runda a patra din Superliga, pe noul stadion din Giulești, unde fanii bucureștenilor au creat din nou o atmosferă specială.

Fanii Rapidului au ținut să îl primească așa cum se cuvine pe fostul jucător din Giulești, Marius Constantin (37 de ani), care din această vară joacă pentru FC Argeș.

Marius Constantin, chemat de fanii Rapidului să salute galeria chiar în timpul meciului

În minutul 50, la scorul de 1-0 pentru Rapid, galeria gazdelor a scandat numele lui Marius Constantin, iar suporterii nu s-au lăsat până nu au primit un răspuns din partea experimentatului stoper.

După ce o fază de atac a rapidiștilor s-a încheiat, Marius Constantin s-a uitat către galeria gazdelor și a făcut câteva semne rapide din mână, răspunzând astfel salutului.

Crescut la FC Brașov, Marius Constantin a ajuns la Rapid în 2004, când avea 19 ani. Fundașul s-a impus repede în echipa de start a giuleștenilor și a făcut parte din formația care ajungea până în sferturile de finală ale Cupei UEFA, în sezonul 2005/2006.

Marius Constantin a strâns aproape 400 de meciuri în Liga 1 la formații precum FC Brașov, Rapid, FC Vaslui, ASA Târgu Mureș, FC Viitorul, Gaz Metan Mediaș sau Universitatea Craiova.