"M-a întrebat Becali dacă îi dau drumul!". Jucătorul care ar putea ajunge în această iarnă la FCSB

FCSB Gigi Becali Kevin Boli valeriu iftime Superliga
Data publicarii: Joi 08 Decembrie 2022, 23:10
Data actualizarii: Joi 08 Decembrie 2022, 23:18

FCSB s-a impus, în deplasare, cu FC Botoșani, scor 2-0.

În ultimul meci al grupei, FCSB a obținut o victorie de palmares cu FC Botoșani, scor 2-0. Fără șanse reale de a se califica mai departe, vicecampioana României a ales să meargă în Moldova cu jucători tineri, de la academie.

Pentru FCSB au marcat Alexandru Musi (minutul 53) şi Matei Tănasă (minutul 90), într-o partidă în care gazdele au făcut un meci slab.

În ce condiții ajunge Kevin Boli la FCSB

În urma partidei din Cupa României, Valeriu Iftime a vorbit despre situația de la FC Botoșani, dar și despre posibilul transfer al lui Kevin Boli la FCSB.

"(n.r. - Ajunge Boli la FCSB în iarnă?) Nu ştiu. Boli are un an contract cu mine, în mod normal în iarnă poate semna cu oricne. Dar dacă copilul îmi spune că vrea să plece, îi dau drumul.

Numai că îi dau drumul cu condiţii. Nu ştiu dacă poţi să iei nu ştiu ce bani pe el, dar pot să îi dau drumul cu nişte condiţii.

(n.r.- Au fost discuţii cu FCSB?) Nu eu, cred că impresarul lui a vorbit, m-a întrebat şi pe mine Becali dacă îi dau drumul, în ce condiţii, cam asta", a declarat Valeriu Iftime la Orange Sport.

• 450.000 de euro este cota lui Kevin Boli conform Transfermarkt.
  • 12 meciuri a jucat în acest sezon jucătorul, având un assist.
  • CS Sedan, Mouscron, Viitorul, CFR Cluj, Hengfeng și Samsunspor sunt echipele pe la care a trecut Boli.