Leo Strizu, încântat de jocul 'copiilor' de la FCSB: "Trebuie să avem grijă și răbdare". Ce a spus de meciul cu Chindia

Leo Strizu antrenor fcsb Cupa Romaniei FCSB Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 08 Decembrie 2022, 22:15
Data actualizarii: Joi 08 Decembrie 2022, 22:26

FCSB s-a impus, în deplasare, cu FC Botoșani, scor 2-0.

În ultimul meci al grupei, FCSB a obținut o victorie de palmares cu FC Botoșani, scor 2-0. Fără șanse reale de a se califica mai departe, vicecampioana României a ales să meargă în Moldova cu jucători tineri, de la academie.

Pentru FCSB au marcat Alexandru Musi (minutul 53) şi Matei Tănasă (minutul 90), într-o partidă în care gazdele au făcut un meci slab.

Leo Strizu, mulțumit de evoluția juniorilor de la FCSB

"O echipă foarte tânără, mă bucur pentru ce au realizat acești copii. Îmi dă încredere pentru viitor, dar trebuie să avem grijă și răbdare. Sunt bucuros pentru că m-au ascultat, au jucat ceea ce le-am cerut. Ușor, ușor se apropie de Liga 1. N-ai cum să te superi pe copii, mai ales după această victorie. Există timp suficient în care să îi integrăm la echipa mare. Ei au încheiat anul cu ceva foarte frumos pentru cariera lor de fotbaliști.

Un meci greu care trebuie câștigat, ne dorim să terminăm anul aproape de locul întâi. După care, cu Dumnezeu înainte", a declarat antrenorul de la FCSB.