Luptă crâncenă pentru salvarea de la retrogradare, cu cinci etape înainte de finalul campionatului. Cum arată clasamentul

play-out superliga Dinamo FCU Craiova retrogradare Superliga
Data publicarii: Sambata 20 Aprilie 2024, 19:41
Data actualizarii: Sambata 20 Aprilie 2024, 19:49

Etapa a cincea din play-out-ul Superligii României a adus în prim plan dueluri importante.

Hermannstadt și FC Botoșani au remizat, scor 1-1, în timp ce Poli Iași a învins-o clar pe FC Voluntari, scor 3-1.

Despărțite de doar două puncte, FCU Craiova și Dinamo au remizat, scor 1-1, după ce oltenii au reușit să egaleze cu un gol marcat ân minutele de prelungiri.

Oțelul Galați și U Cluj se întâlnesc din nou, după meciul din Cupa României, câștigat de moldoveni, iar Petrolul Ploiești joacă cu UTA Arad, în ultima partidă din etapa a cincea a play-out, confruntările fiind esențiale pentru primele locuri.