Leo Strizu, nemilos cu Horațiu Feșnic: „A avut o direcție și acum ce să mai...”

Leo Strizu FCSB Horatiu Fesnic Superliga Leo Strizu
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Miercuri 26 Aprilie 2023, 15:12
Data actualizarii: Miercuri 26 Aprilie 2023, 15:21

Leonard Strizu, fostul antrenor principal al FCSB, a făcut acuzații dure la adresa arbitrului Horațiu Feșnic și a brigăzii VAR după ce vicecampioana a pierdut meciul împotriva Rapidului cu scorul de 0-1

Imediat după meci, Feșnic a fost criticat pentru două decizii controversate. Prima a fost intrarea dură a lui Răzvan Onea asupra lui Florinel Coman în minutul 4, care ar fi putut fi sancționată cu cartonaș roșu. A doua a fost faultul lui Dragoș Grigore la Andrea Compagno în minutul 28, care, de asemenea, ar fi putut fi sancționat cu cartonaș roșu.

Strizu se alătură și el contestatarilor lui Feșnic, susținând că deciziile luate de acesta au fost intenționate și că ar fi făcut același lucru chiar și dacă ar fi existat șapte camere VAR.

Strizu: „A avut direcție!”

„Șapte camere de VAR dacă erau acolo, aceeași decizie o lua arbitrul. Din punctul meu de vedere el a avut o direcție. A avut o direcție și acum ce să mai. Orice arbitru, că avea două meciuri, că avea două sute… Mai clar de atât nu se poate”, a spus Leo Strizu, potrivit Fanatik.

În urma înfrângerii cu Rapid, FCSB s-a depărtat la cinci puncte de liderul Farul Constanța, iar șansele la titlu au scăzut dramatic.

Cince etape mai sunt de disputat în playoff până la finalul campionatului. FCSB joacă runda următoare cu Universitatea Cariova, pe stadionul „Ion Oblemenco”, duminică, de la ora 21:00.