Kone aduce victoria Clujului: CFR  2-1 Lokomotiva Zagreb!

CFR Cluj Lokomotiva Zagreb Superliga
Data publicarii: Luni 07 Februarie 2011, 16:32
Data actualizarii: Luni 07 Februarie 2011, 17:06

CFR a castigat amicalul din Antalya cu croatii de la Lokomotiva Zagreb

CFR Cluj a obtinut o noua victorie in stagiul de pregatire din Antalya, a treia consecutiva, dupa ce s-a impus, cu scorul de 2-1, in fata ocupantei locului 13 din prima liga croata, Lokomotiva Zagreb.

Elevii lui Alin Minteuan au deschis scorul in minutul 27, atunci cand Cadu a inscris cu un sut puternic, dintr-o lovitura libera indirecta din marginea careului de sase metri. Croatii au egalat in minutul 53, cand Nuno Claro a intervenit imprudent in careu, faza la care s-a si accidentat, iar Bule a transformat lovitura de la 11 metri. Victoria "feroviarilor" clujeni a fost adusa in minutul 79 de ivorianul Emmanuel Kone, care a sutat plasat, din marginea careului de 16 metri, in coltul lung al portii croate.

Tehnicianul Alin Minteuan a trimis in teren urmatoarea echipa: Nuno Claro - Panin, Rada, Cadu, Edimar - Kivuvu - Hora, Peralta, Nicoara - De Zerbi, Batin. Pe parcursul jocului, pentru CFR Cluj au mai evoluat Minca, Bud, Nuno Diogo, Bastos, Kone, Paun si Negrut.

CFR Cluj ar fi trebuit sa intalneasca o alta echipa din Croatia conform programului oficial, NK Osjiek, dar meciul a fost anulat in ultimul moment, deoarece adversarii ardelenilor nu au dorit sa evolueze la ora 18.00.

Sursa: Mediafax