Elvir Koljic Bosnia-Hertegovina Craiova Superliga Koljic a debutat pentru nationala, dar a fost scos de pe teren dupa doar 3 MINUTE! Atacantul Craiovei, transportat imediat la spital
Data publicarii: Duminica 24 Martie 2019, 14:10
Data actualizarii: Duminica 24 Martie 2019, 14:17

Probleme pentru Craiova dupa meciurile internationale.

Elvir Koljic a rezistat pe teren doar 3 minute in meciul pe care Bosnia l-a castigat cu Armenia, scor 2-1. Jucatorul oltenilor a intrat pe teren in minutul 86, in locul lui Edin Dezko, insa nu a terminat partida.

Koljic a fost schimbat dupa doar 3 minute. Potrivit jurnalistilor de la sportske.ba, atacantul Craiovei a fost transportat imediat la spital pentru a se stabili cat de grava este accidentarea. Acesta a fost primul meci pentru Koljic la nationala.

Bancu are si el probleme

Koljic nu e singurul jucator al Craiovei cu probleme dupa meciurile internationale. Bancu a devenit incert pentru meciul de marti cu Insulele Feroe, partida ce va fi LIVE LA PROTV, ora 21:45.

Jucatorul Craiovei s-a accidentat destul de serios in partida cu Suedia si ar putea lipsi la confruntarea de marti. Daca Bancu nu va putea fi folosit, atunci Contra are o problema uriasa pentru ca nu mai are un alt fundas stanga in lot.

"Bancu are o taietură destul de urata la genunchi i chiar un pic i s-a intors genunchiul!",
a declarat Cosmin Contra la conferinta de presa.

Vestile de la echipele nationale sunt cat se poate de proaste pentru Craiova. Pentru olteni urmeaza derby-ul cu FCSB.