VIDEO EXCLUSIV Jurgen Klopp, pe bancă! Jurgen Klopp, în tribune! :) Sosia tehnicianului neamț, surprinsă în tribunele de pe Old Trafford

Liverpool FA Cup Jurgen Klopp Manchester United Superliga
Data publicarii: Duminica 17 Martie 2024, 19:45
Data actualizarii: Duminica 17 Martie 2024, 19:58

Manchester United și Liverpool au fost adversare în sferturile de finală din FA Cup. Competiția este transmisă în exclusivitate pe PRO ARENA și VOYO.

Câștigătoarea duelului de tradiție din Marea Britanie a fost decis după reprizele de prelungiri, scorul fiind egal, 2-2, la finalul timpului regulamentar.

Sosia lui Jurgen Klopp, pe Wembley

Scorul a fost deschis de McTominay în minutul 10, însă Liverpool a revenit și a intrat în avantaj la pauză.

Mac Allister a restabilit egalitatea în minutul 44, iar Mo Salah a marcat al doilea gol, înainte de terminarea primei reprize.

Imediat după reușita egipteanului, camerele video au surprins în tribunele de pe Old Trafford bucuria unui suporter al cormoranilor, care seamănă foarte bine cu Jurgen Klopp, în perioada în care tehnicianul neamț avea părul mai lung.

Antony a trimis partida în prelungiri, după golul marcat în minutul 87.

Manchester United - Liverpool 1-2 | GOL Mohamed Salah 45+2' (Pro Arena & VOYO) pe www.sport.ro