Gigi Becali schimbă foaia cu Florin Tănase: "O să fie schimbat!". Ce i-a transmis după meciul cu CFR Cluj

Gigi Becali CFR Cluj FCSB florin tanase Superliga
Data publicarii: Duminica 23 Ianuarie 2022, 23:20
Data actualizarii: Duminica 23 Ianuarie 2022, 23:23

FCSB și CFR Cluj au remizat, scor 3-3, pe Arena Națională, în derby-ul etapei cu numărul 22 din Liga 1.

CFR Cluj a intrat în avantaj la pauză, după ce dubla lui Debeljuh a anulat golul superb marcat de Octavian Popescu. Valentin Gheorghe a egalat în minutul 71, însă Alexandru Chipciu a readus rapid campioana în avantaj. FCSB a obținut un punct grație reușitei lui Iulian Cristea din minutul 90+3.

Gigi Becali, mesaj pentru Florin Tănase: "O să fie schimbat!"

După meci, Gigi Becali s-a arătat mulțumit de rezultatul final, având în vedere că FCSB a revenit de două ori după ce a fost condusă, însă i-a reproșat lui Florin Tănase prestația slabă din derby.

Patronul de la FCSB spune că golgheterul și căpitanul echipei va fi trecut pe banca de rezerve dacă va continua să aibă astfel de evoluții, anunțând în același timp că Florin Tănase nu mai deține statutul de cel mai important jucător al echipei, după prestația lui Octavian Popescu din derby.

"Tănase a fost discret, am vorbit cu el acum. I-am zis: 'Băi, te rog frumos, vezi ce faci! Te-am lăudat, am zis că ești cel mai mare, cel mai bun, dar dacă tu joci așa, nu-mi convine'. O să fie schimbat... îl schimbă antrenorul. Antrenorul e fraier să-l lase pe teren?

Fără Octavian Popescu am avut probleme. E un jucător exponențial. E jucător de echipă mare, e mai important decât Tănase acum", a spus Gigi Becali, la Digisport.

Florin Tănase a jucat în 20 meciuri pentru FCSB din acest sezon, reușind nouă goluri și patru pase decisive.

Atacantul de 27 de ani este liber să plece la altă echipă în această iarnă în schimbul sumei de trei milioane de euro, atât cât este clauza sa de reziliere.