Gigi Becali alexandru pantea FCSB Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Luni 11 Decembrie 2023, 13:37
Data actualizarii: Luni 11 Decembrie 2023, 13:37

Gigi Becali taie în carne vie la FCSB. Este gata să facă mutări masive pe piața transferurilor pentru a-și asigura titlul în acest sezon.

Patronul vicecampioanei a urmărit meciul dintre CFR Cluj și FCSB, încheiat cu scorul de 1-1, și s-a arătat nemulțumit de unul dintre jucătorii pe care, nu de mult, îi aprecia.

Alexandru Pantea (20 de ani) a fost titular în meciul din Gruia, dar a fost înlocuit la pauză cu mult mai experimentatul Valentin Crețu.

• Gigi Becali

Prestația tânărului fundaș dreapta l-a dezamăgit pe Gigi Becali, care anunță că va transfera, în această iarnă, un fotbalist care să evolueaze pe postul său.

Gigi Becali: ”Pantea nu-mi mai place

„Și un fundaș dreapta trebuie că nu-mi mai place de Pantea. E cuminte, aseară a avut o minge, că era oprită lângă tușă și el era la doi metri. El se uita la ea și a venit adversarul și a luat mingea.

El se uita la ea, s-a blocat din cauza emoțiilor. E tânăr, am mare încredere în el, dar e încă tânăr”, a spus Gigi Becali.

CFR Cluj - FCSB 1-1. Vicecampioana rămâne la cinci puncte față de ardeleni

Panagiotis Tachtsidis a deblocat tabela de marcaj în minutul șapte al meciului, doar că Darius Olaru a restabilit egalitatea după un assist elegant provenit de la Florinel Coman, în minutul 26.

În partea secundă, șeptarul FCSB-ului a înscris o superbitate de gol de la aproximativ 30 de metri, însă reușita sa a fost anulată după ce Sebastian Colțescu a revăzut la monitorul VAR un fault comis anterior reușitei.

La capătul celor 90 de minute, cele două echipe au împărțit punctele, iar FCSB (38 de puncte) a ratat șansa să se distanțeze de ocupanta locului secund, CFR Cluj, care rămâne pe doi cu 33 de puncte.