Gigi Becali a stabilit jucătorii de care mai are nevoie, după Dinamo - FCSB 0-1: "Asta e concluzia"

Gigi Becali Dinamo FCSB Superliga
Data publicarii: Luni 27 Noiembrie 2023, 11:07
Data actualizarii: Luni 27 Noiembrie 2023, 11:13

FCSB a învins-o pe Dinamo cu scorul de 1-0, pe Arena Naţională, într-un meci considerat în deplasare, în etapa a 17-a a Superligii de fotbal.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Florinel Coman (52), care l-a surprins pe portarul Adnan Golubovic din lovitură liberă de la 20 de metri.

Evoluția FCSB-ului, sub așteptările lui Gigi Becali

Patronul de la FCSB s-a declarat nemulțumit de jocul arătat de echipa pe care o conduce, explicând că își dorește ca jucătorii să paseze mai mult și să nu se mai lase dominați spre finalul meciurilor.

"După două săptămâni, tot timpul când facem o pauză, nu suntem prea bine. Asta nu e în regulă. Jucătorii valoroși trebuie să joace oricând și după o lună dacă fac pauză. N-avem un atacant valoros. Mai ne trebuie și un '8-ar'. Asta e concluzia mea.

Eu vreau un stil de joc ca în străinătate. Am 1-0, dar tot la mine e mingea, am 2-0, dar tot la mine e mingea. Într-adevăr există și o retragere, dar când nu e mingea la mine, o recuperez și ies cu ea.

Nu dau în ea și să o dau la adversar. Ce facem? Nu-mi convine. Nu vreau să jignesc sau să subestimez Dinamo, dar dacă ajung să mă domine Dinamo în ultimele 10 minute, asta nu mai este în regulă. Cum adică?

De ce să mă retrag? Mă retrag când mai am 7-8 minute, dar trebuie să pasez mingea, trebuie să mă joc cu adversarul. Asta înseamnă că nu e în regulă ceva. Noi jucam bine, dar am început să scârțâim.

O să vorbesc cu Pintilii și Charalambous. E ceva în neregulă la antrenamente înseamnă. A mers mașinăria, acum iar a început să scârțâie. Nu mă încântă faptul că mingea se joacă doar între fundașii centrali", a declarat Gigi Becali, potrivit Fanatik

VIDEO | Conferință Elias Charalambous, după Dinamo - FCSB 0-1