FCSB Otelul Galati Superliga FCSB - Oțelul Galați / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Duminica 03 Decembrie 2023, 22:38
Data actualizarii: Duminica 03 Decembrie 2023, 22:37
Nou-promovata Oțelul Galați a condus-o pe FCSB cu 2-0 în meciul disputat pe Arena Națională, în runda #18 din Liga 1.
Oțelul a deschis scorul în minutul 7, când Samuel Teles a profitat de o pasă neinspirată a lui Mihai Lixandru, l-a deposedat pe Ovidiu Popescu și l-a învins pe Ștefan Târnovanu cu un șut din 10 metri. Trupa lui Dorinel Munteanu a majorat avantajul în minutul 64, când Juri Cisotti a finalizat un contraatac.

Imediat după golul de 2-0 al Oțelului, galeria celor de la FCSB și-a pierdut cumpătul. Fanii vicecampioanei au scandat: "Dacă fotbal nu jucați, de la Steaua să plecați".

Aproximativ 5.700 de fani asistă pe Arena Națională la meciul FCSB - Oțelul Galați, una dintre cele mai scăzute asistențe din acest sezon pentru vicecampioana României, care este lider în această ierarhie, cu o medie de 16.634 de suporteri la jocurile de acasă.

De altfel, galeria FCSB a protestat din nou împotriva imixtiunilor lui Gigi Becali. "Fii patron, nu antrenor", a fost un mesaj afișat pe un banner din peluză, alături de o caricatură a finanțatorului.