Gabi Balint, verdict dur după primele 45 de minute din 'U' Cluj - FCSB: „Ce pot să zic?”

u cluj - fcsb Gabi Balint Superliga Superliga "De vina sunt oamenii de atunci, care au facut actele de trecere de la Armata!" Gabi Balint, transant in privinta viitorului Stelei
Data publicarii: Luni 31 Octombrie 2022, 22:27
Data actualizarii: Luni 31 Octombrie 2022, 22:26

Gabi Balint a concluzionat prima repriză din 'U' Cluj - FCSB.

'U' Cluj a dominat-o pe FCSB din primul, până în ultimul minut al primei reprize, iar Gabi Balint a avut cuvinte "grele" la adresa formației dirijate de Nicolae Dică.

„Ce pot să zic? La ce am văzut în prima repriză... Sper să se schimbe ceva în a doua repriză. Sper pentru ei, pentru binele lor.

La cum au jucat în prima repriză... Nu tu posesie, a fost o lălăială. Slab”, a spus Gabi Balint despre FCSB, după prima repriză de pe "Cluj-Arena".

'U' Cluj - FCSB, înainte de meciul direct

U Cluj are două înfrângeri consecutive și vine după eșecul din derby-ul cu CFR, scor 1-2. Trupa lui Eugen Neagoe este penultima în clasament, cu doar 14 puncte acumulate în primele 15 etape.

De partea cealaltă, FCSB are patru victorii consecutive, iar o victorie ar readuce-o pe echipa lui Nicolae Dică pe locul 6, la egalitate de puncte cu Petrolul Ploiești, 23, care are două meciuri în plus.

În partida tur, disputată pe Arena Națională, cele două formații au remizat, scor 1-1. Adrian Bălan a deschis scorul în minutul 45+4, în timp ce Florin Tănase i-a adus un punct vicecampioanei grație reușitei din minutul 54.

FCSB a întâlnit, joi, Anderlecht, la Bruxelles și a obținut o remiză în meciul din Conference League, scor 2-2. Din Belgia, bucureștenii au mers direct la Cluj-Napoca și s-au antrenat la baza de pregătire a lui CFR Cluj.