Fotbalistul pe care Petrescu l-a arătat cu degetul la finalul victoriei cu Mioveni: „Nu e bine nimic!” Așteaptă întăriri

Dan Petrescu CFR Cluj CS Mioveni Superliga Dan Petrescu
Data publicarii: Duminica 31 Iulie 2022, 00:32
Data actualizarii: Duminica 31 Iulie 2022, 16:20

CFR Cluj a învins-o pe CS Mioveni cu scorul de 4-2 (3-1), sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a treia a Superligii.

Golurile partidei au fost marcate de Gabriel Debeljuh (34, 38), Ciprian Deac (45 - penalty), Ovidiu Hoban (72), pentru CFR Cluj, respectiv Bogdan Rusu (7, 60) pentru oaspeți.

„S-au întâmplat toate în acesta an. Dacă mai pierdeam și  în această seară din cauza nocturnei...

Am trecut prin multe. Victoria cu Rapid, cu penalti pentru ei în minutul 98... acum cu nocturna...

Petrescu, dezamăgit de prestația portarului Scuffet

Mi-a plăcut spiritul echipei. Îmi pare rău, însă, pentru portar, Simone Scuffet, pentru că dacă iei două goluri din două șuturi înseamnă cu nu e bine nimic.

Sunt și ceva probleme de lot. Mai e nevoie de 2-3 jucători în ofensivă. După plecarea lui Dugandzic suntem descoperți. Sper să aducem pe cineva până la meciul din Europa”, a spus Dan Petrescu la finalul meciului cu Mioveni, scor 4-2.

Meciul dintre CFR Cluj şi CS Mioveni, din etapa a treia a Superligii, s-a încheiat cu victoria echipei CFR Cluj, scor 4-2. Meciul a fost întrerupt timp de peste 30 de minute din cauza unor probleme cu nocturna stadionului Dr. Constantin Rădulescu.