VIDEO Florinel Coman exultă după ce FCSB a devenit campioană! Ce a remarcat "Mbappe"

Florinel Coman Campioana romaniei Farul Constanta FCSB Superliga Florinel Coman / Foto: Sport Pictures
Ionuț Stoica
Data publicarii: Sambata 27 Aprilie 2024, 23:44
Data actualizarii: Sambata 27 Aprilie 2024, 23:42

FCSB - Farul Constanța s-a terminat 2-1, în etapa #7 din play-off-ul Superligii României.

Florinel Coman, golgheterul roș-albaștrilor, deși nu a putut evolua în duelul dintre FCSB și Farul din cauza unei accidentări suferite în ultima etapă, a fost alături de colegii săi în tribună, oferindu-le încurajări și susținere.

După ce FCSB a obținut victoria cu 2-1 împotriva Farului Constanța, și a câștigat astfel titlul de campioană matematic în Superliga României, atacantul a oferit o primă reacție emoționată. Într-un scurt interviu acordat la sfârșitul meciului, Coman și-a exprimat sentimentele față de realizarea echipei sale.

• Florinel Coman / Captură PRO TV

„Au fost multe emoţii. Chiar am avut emoţii din primul minut. Orice fază ţi se pare periculoasă când stai şi nu participi, dar eu aveam încredere în băieţi şi simţteam că va fi seara noastră şi că ne vom bucura împreună. Mă bucur de ce am realizat în această seară.

E după 9 ani de aşteptare acest titlu, dar până la urmă trebuie să sărbătorim şi vom vedea. Golul lui Băluţă a fost cel mai emoţionant, golul de 2-1”, a declarat Florinel Coman, după meci.

FCSB - Farul Constanța 2-1

Chiar dacă constănțenii au avut primele ocazii de gol, FCSB a deschis scorul în minutul 26 prin David Miculescu, asistat de Darius Olaru. Echipa a continuat să domine, iar Octavian Popescu a fost aproape de a marca în minutul 41, dar portarul advers a reacționat prompt.

Totuși, constănțenii au reușit să restabilească egalitatea în minutul 79, prin Rivaldinho, dar bucuria lor a fost de scurtă durată, deoarece Alexandru Băluță a reușit să refacă diferența de pe tabelă la doar cinci minute distanță.