EXCLUSIV FCSB continuă cursa de urmărire a CFR-ului! Cum ar putea arăta primul „11” al vicecampioanei, cu Mioveni
![FCSB continuă cursa de urmărire a CFR-ului! Cum ar putea arăta primul 11 al vicecampioanei, cu Mioveni FCSB Dacia Mioveni Liga 1](https://res.sport.ro/assets/sport/2022/02/19/image_galleries/744629/fcsb-continua-cursa-de-urmarire-a-cfr-ului-cum-ar-putea-arata-primul-z11-al-vicecampioanei-cu-mioveni_size6.jpg)
FCSB o întâlnește, sâmbătă, de la ora 19:55 pe CS Mioveni, în etapa 27 din Liga 1.
Vicecampioana are nevoie de victorie pentru a rămâne în plasa lui CFR Cluj și este de așteptat ca Toni Petrea să trimită pe teren un prim „11” cu trei atacați.
Gigi Becali a anunțat după primul meci al lui Edjouma că are încredere în fotbalistul francezul sosit de curând de la FC Botoșani și este de așteptat să-l vedem încă din primul minut al meciului cu Mioveni, așa cum s-a întâmplat și în etapa precedentă.
Iată cu ar putea arăta primul „11” al FCSB-ului: Vlad - Crețu, Vinicius, Cristea, Radunovic - Edjouma, Olaru, Tănase - Vali Gheorghe, Dumiter, Tavi Popescu.
CS Mioveni - FCSB, sâmbătă, 19 februarie - ora 19.55
Cele două echipe s-au mai întâlnit de cinci ori în principala competiţie internă şi de fiecare dată s-a impus gruparea roş-albastră.
Primul meci a avut loc pe 7 octombrie 2007, Dacia Mioveni - FCSB 1-2, goluri înscrise de Cristian Bratu, respectiv Victoraş Iacob - dublă (antrenori Florin Marin / Massimo Pedrazzini).
Ultimul meci dintre cele două echipe s-a încheiat cu victoria „roș-albaștrilor”, scor 3-0, marcatori: Florin Tănase, Andrei Dumiter şi Claudiu Keşeru.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News