"Fac echipa in asa fel incat sa joace el!" Jucatorul de la FCSB care primeste o mana de ajutor nesperata: unde poate ajunge din vara

FCSB FC Botosani Morutan FC Botosani Olimpiu Morutan Voluntari - FCSB Superliga "Fac echipa in asa fel incat sa joace el!" Jucatorul de la FCSB care primeste o mana de ajutor nesperata: unde poate ajunge din vara
Data publicarii: Duminica 03 Martie 2019, 11:57
Data actualizarii: Duminica 03 Martie 2019, 12:03

FCSB a facut un nou pas gresit in campionat. Echipa lui Teja a terminat la egalitate cu Voluntari, scor 2-2.

FCSB a castigat doar doua meciuri sub comanda lui Teja, cu Hermannstadt si derby-ul cu Craiova. A remizat insa cu echipele din coada clasamentului, Dunarea Calarasi, Concordia si FC Voluntari.

Teja a facut toate cele trei schimbari la pauza meciului cu Voluntari. Morutan a cerut schimbarea cu 10 minute inainte de final, uitand ca antrenorul nu mai poate face nicio modificare.

Valeriu Iftime de la Botosani spune ca ar vrea sa-l readuca la echipa pe Morutan. Iftime spune ca la Botosani, Morutan ar avea sansa sa joace meci de meci, intr-un mediu pe care il cunoaste si ar putea creste mai mult in evolutii decat o face la FCSB.

"Nu am vazut meciul (n.r. Voluntari - FCSB) pentru ca nu sunt in tara. Am citit doar comentariile! Chiar voiam sa-l intreb pe Morutan ce mai face, care mai e viata lui? Eu l-as inapoi sa joace. La mine poate juca oricand, fac echipa in asa fel incat sa aiba si el loc", a declarat Valeriu Iftime pentru DigiSport.