FOTO Eroare de arbitraj în FC U Craiova - Rapid! Feșnic a trecut peste decizia asistentului și a permis un gol din ofsaid

Horatiu Fesnic eroare arbitraj FC U Craiova Rapid Valentin Avram Superliga
Data publicarii: Marti 01 Martie 2022, 21:44
Data actualizarii: Marti 01 Martie 2022, 21:44

Eroare importantă de arbitraj în timpul meciului FC U Craiova - Rapid.

Jakub Vojtus, atacantul Rapidului, a deschis scorul în minutul 58, însă FC U Craiova a reușit să egaleze în minutul 72, după o fază controversată.

Eroare de arbitraj în FC U Craiova - Rapid

Bauza a primit o pasă în flancul stâng, a pasat pentru Compagno, care a încercat să retrimită către Baeten, în fața porții. Mingea a fost blocată de Goge, l-a lovit ulterior pe Albu și a ricoșat la Baeten, care a înscris.

Asistentul Valentin Avram a ridicat fanionul pentru ofsaid la Baeten, însă Horațiu Feșnic a văzut că mingea a ajuns la jucătorul lui FC U Craiova de la un adversar, astfel că a trecut peste decizia tușierului și a validat golul.

Decizia lui Feșnic s-a dovenit, în cele din urmă, greșită. Baeten se afla în poziție neregulamentară în momentul în care a primit pasa în flancul stâng, astfel că reușita de 1-1 nu trebuia validată.