Dinamo Arena Nationala dinamo - fcu craiova FCU Craiova Fitness Superliga
Data publicarii: Duminica 17 Septembrie 2023, 09:51
Data actualizarii: Duminica 17 Septembrie 2023, 09:51

"Câinii" au pierdut la limită, scor 0-1, partida cu FCU Craiova, din etapa a noua a Superligii.

La pauza meciului de pe Arena Națională, pe gazon au intrat instructoarele de fitness de la S4F, care au fost primite cu aplauze, rumoare și curiozitate de spectatori.

După DJ-iță, acum au adus instructoare de fitness pe stadion

Acestea s-au plasat pe cercul de la mijlocul terenului și au încercat să-i facă pe spectatori să își pună sângele în mișcare, pentru cinci minute, cu câteva mișcări simple de fitness. Cei mai activi au fost copiii, care au copiat bucuroși mișcările frumoaselor sportive și ale celor doi antrenori care le însoțeau.

Aceasta este ultima dintre mutările clubului Dinamo, care a recurs în ultima vreme la promovare intensă pe rețele sociale, la tombole cu tricouri de joc ca premii, a adus pe stadion o trupă de majorete și chiar a angajat-o pe DJ Edith Morris, pentru a anima atmosfera la derby-ul cu CSA Steaua (3-0), din sezonul trecut, meciul decisiv pentru prinderea barajului de promovare în Superligă.

FCU Craiova, aproape de play-off. Dinamo, în subsolul clasamentului

"Câinii" au pierdut la limită, scor 0-1, partida cu FCU Craiova, din etapa a noua a Superligii. Partida s-a disputat pe Arena Națională, în fața a peste 10.000 de spectatori, dintre care doar 100 de fani ai formației oltene. Dinamo a avut o posesie mai bună și câteva ocazii bune de poartă, printre care și o bară în minutele de prelungire ale partidei, dar oaspeții au fost mai pragmatici și mai tăioși pe contraatac și s-au impus după golul lui Baeten (min. 61).

În urma acestui rezultat, FCU Craiova 1948 ocupă poziția a șaptea în clasament, cu 12 puncte acumulate în 9 etape jucate (+1), în timp ce Dinamo se află pe locul al 12-lea (8 puncte, 9 etape, -9). Echipa familiei Mititelu se află la egalitate cu Sepsi OSK (12 puncte, 6 meciuri, +5), echipa aflată pe ultimul loc calificabil în play-off, dar covăsnenii au trei meciuri mai puțin jucate.

Sub Dinamo în clasament se mai află Oțelul (7 puncte, 8 meciuri), UTA Arad (7 puncte, 8 meciuri), Poli Iași (6 puncte, 7 meciuri) și FC Botoșani (4 puncte, 8 meciuri). În etapa următoare, "alb-albaștrii" vor întâlni pe Oțelul Galați (acasă), în timp ce bucureștenii vor înfrunta pe campioana FCV Farul Constanța (acasă).