El e noul ”client” al lui Gigi Becali de la FCSB: ”M-ai dezamăgit. Nu ai voie! Tu atât trebuie să faci”

Gigi Becali FCSB Ovidiu Popescu Superliga Gigi Becali
Data publicarii: Miercuri 13 Decembrie 2023, 13:24
Data actualizarii: Miercuri 13 Decembrie 2023, 13:24

Gigi Becali, patronul celor de la FCSB, a analizat ”la sânge” prestația jucătorilor săi din meciul cu CFR Cluj, încheiat la egaliate, scor 1-1.

După ce a spus că echipa sa ar fi meritat să câștige, reușind să marcheze golul de 2-1, anulat de arbitrajul video, Gigi Becali a dezvăluit și ce jucător l-a dezamăgit după partida din Gruia.

Lăudat în repetate rânduri de patronul FCSB-ului, Ovidiu Popescu (29 de ani) l-a dezamăgit de această dată pe Becali.

Mijlocașul a primit indicații clare înainte de partidă cu privire la Panagiotis Tachtsidis, autorul primului gol al partidei.

Gigi Becali, dezamăgit de preferatul său

“Depinde ce scor e când faci schimbarea. M-a dezamăgit Ovidiu Popescu aseară. El trebuia să fie la Tachtsidis și el în loc să fie la Tachtsidis, el era p-acolo, un fel de ‘trichi-trichi’. Tu nu ai voie, tu atât trebuie să faci, să stai la Tachtsidis sa nu o atingă Tachtsidis.

Așa mi-au spus ei, nu știu dacă au făcut. Așa mi-a spus Pintilii că o să facă, că așa o să joace. Că o să-l pună pe Ovidiu Popescu doar asta să facă, să îl apere pe Tachtsidis. Și i-a zis asta dacă mi-a zis mie.

Și el în loc să stea după Tachtsidis se plimba p-acolo. Sunt unii jucători care în meciuri tari le e frică să nu greșeacă și se ascund. Dar eu îi văd când se ascund și îi chem la pauză”, a declarat Gigi Becali, la Fanatik.ro.

CFR Cluj - FCSB 1-1. Vicecampioana rămâne la cinci puncte față de ardeleni

Panagiotis Tachtsidis a deblocat tabela de marcaj în minutul șapte al meciului, doar că Darius Olaru a restabilit egalitatea după un assist elegant provenit de la Florinel Coman, în minutul 26.

În partea secundă, șeptarul FCSB-ului a înscris o superbitate de gol de la aproximativ 30 de metri, însă reușita sa a fost anulată după ce Sebastian Colțescu a revăzut la monitorul VAR un fault comis anterior reușitei.

La capătul celor 90 de minute, cele două echipe au împărțit punctele, iar FCSB (38 de puncte) a ratat șansa să se distanțeze de ocupanta locului secund, CFR Cluj, care rămâne pe doi cu 33 de puncte.