"E cea mai mare problemă". Mario Camora, reacție la cald după al treilea meci consecutiv fără victorie pentru CFR Cluj

CFR Cluj Mario Camora Superliga
Data publicarii: Sambata 05 Februarie 2022, 23:18
Data actualizarii: Sambata 05 Februarie 2022, 23:23

Universitatea Craiova și CFR Cluj au remizat, scor 1-1, în runda cu numărul 24 din Liga 1.

Oltenii au început mai bine și au avut primele ocazii, dar campioana a deschis scorul în minutul 17, când, după o gafă a lui Mateiu, mingea a ajuns la Claudiu Petrila, care a șutat plasat din afara careului și l-a învins pe Pigliacelli.

În ultimele 25 de minute, Universitate Craiova i-a pierdut pe Elvir Koljic și Ștefan Baiaram, accidentați, iar CFR Cluj a rămas în nouă oameni, după ce Mario Camora și Cristi Bălgrădean au fost eliminați.

Oltenii au dat lovitura în minutul 90+6, la ultima fază importantă de atac. După ce a respins două șuturi expediate de Crețu și Bancu, Bălgrădean nu a mai putut face nimic la execuția lui Gustavo, din apropierea liniei porții.

Ce a declarat Mario Camora la finalul partidei

"E al treilea meci în care suntem egalați pe final. S-au pierdut puncte foarte ușor, trebuie să ne revenim. Am fost asaltați în a doua repriză, au echipă bună, cu fotbaliști buni. Nu merită locul pe care sunt. E cea mai mare problemă că luăm gol în ultimele faze. Nu avem voie să plângem, trebuie să lucrăm și să câștigăm următorul meci. Depindem de noi, trebuie să ne unim, fiecare meci să fie o finală pentru noi. Presiune la CFR e tot timpul, nu doar din cauza celor de la FCSB. O victorie ne lipsește.

A fost un arbitraj bun, dar s-au dat cartonașe galbene foarte ușor. Al doilea a fost corect, dar restul, și colegilor mei, au fost acordate foarte ușor. Au fost discuții cu conducerea, se rezolvă, chiar această săptămână. Nu reprezintă o scuză acest lucru.", a declarat Camora la finalul meciului, la DigiSport.